Süni csoport

süni logó2

Szeretünk gyönyörű természeti környezetünkben felfedező kirándulásokat tenni. Minden évszakban meglátogatjuk a Kopasz-hegy oldalában fáinkat. Kialakítjuk „titkos helyünket”, ahol az év során majd néhányszor összegyűlünk, főzünk, játszunk szülőkkel, testvérekkel.  Hallgatjuk a madarakat, figyeljük a természet változásait. Ismerkedünk kis falunk fontos helyszíneivel, igyekszünk részt venni társadalmi eseményeiben.

Szeretünk énekelni, meséket eljátszani, különböző kreatív tevékenységeket kipróbálni. Sokat játszunk, mozgunk, s játékos tevékenységek közben ismerkedünk környezetünkkel. A nagyobbak sok odafigyeléssel segítik a kisebbeket eligazodni az óvodai élet rejtelmeiben.

Szem előtt tartjuk a gyermekek különböző fejlődési ütemét, s ahhoz igazítjuk elvárásainkat. Örülünk minden közösen elért sikernek. Támogató, segítő légkörben azon dolgozunk, hogy a ránk bízott gyermekek minden egyes napja megteljen tartalommal, élménnyel.

Fontosnak tartjuk a gyermekekhez közeli Jeles napok megünneplését, hagyományainak, szokásainak ébren tartását. Meséinket, játékainkat, tanulási tartalmakat, rendezvényeinket ezek köré építjük.

Számítunk a Szülők együttműködésére, támogató jelenlétükre.

Állatok világnapja

Süni - események