Süni csoport

Szeretünk gyönyörű természeti környezetünkben felfedező kirándulásokat tenni. Minden évszakban meglátogatjuk a Kopasz-hegy oldalában található fáinkat. Hallgatjuk a madarakat, figyeljük a természet változásait. Kincseket keresünk, gyűjtünk, hogy aztán azokból alkothassunk.

Szeretünk énekelni, meséket eljátszani, különböző kreatív tevékenységeket kipróbálni. Sokat játszunk, mozgunk, s játékos tevékenységek közben felfedezzük a körülöttünk lévő világ törvényszerűségeit.  Igyekszünk a” Jeles napokat”, a néphagyományokat megőrizni, szokásait ébren tartani, s ezek mentén haladni előre az időben. Meséinket, játékainkat, tanulási tartalmakat, rendezvényeinket ezek köré építjük.

A nagyobbakat arra ösztönözzük, hogy segítsék a kisebbeket eligazodni az óvodai élet rejtelmeiben.

Szem előtt tartjuk a gyermekek különböző fejlődési ütemét, s ahhoz igazítjuk elvárásainkat. Örülünk minden közösen elért sikernek. Támogató, segítő légkörben azon dolgozunk, hogy a ránk bízott gyermekek minden egyes óvodai napja megteljen tartalommal, élménnyel.

Számítunk a Szülők együttműködésére, támogató jelenlétükre.

Állatok világnapja

Süni - események