Pillangó csoport

pillangó logó2
A csoportunk neve sok mindent elárul rólunk, többek között azt, hogy nagyon sok- színű, kreatív, cselekvő gyerekek és felnőttek alkotják a mi kis családias közösségünket.

A kezdetben hozzánk érkező kis pillangók lassacskán megerősödve, megokosodva és megügyesedve szárnyalnak az iskola felé.

Az óvodai életünk kereteit a szabályok és a napirend alkotják. Ezeket fontosnak tartjuk, mert a gyermek ezek alapján tájékozódik és ezek kellenek ahhoz, hogy biztonságban érezze magát. Nevelésünk során kiemelt hangsúlyt fektetünk a szabad játék biztosítására és a mozgásigény kielégítésére. Ebben az életkorban ez az a két dolog, ami lételeme az óvodás korú gyermeknek. Szeretünk felfedező sétákra, túrákra járni, bogarászni, kutakodni. Számunkra fontos a természet közelsége. Pillangóinkat arra szoktatjuk, hogy figyeljenek egymásra, segítsék egymást és bárhová is kerülnek az életben mindig tartsanak össze. Ezen munkálkodunk mind hárman Éva néni, Enikő néni és a dajka nénink Éva néni.

Pillangó - életképek
Pillangó - erdei kirándulás