FEJLESZTÉS

Hernádi Enikő a Nagykovácsi Kispatak Óvoda gyógypedagógusa

Szeretettel üdvözlöm a Nagykovácsi lakosokat!

Hernádi Enikő vagyok, és szeptember óta a Kispatak óvoda színvonalas szakmai csapatát erősítem gyógypedagógus munkakörben. Tanulmányaimat az ELTE-n végeztem, a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karon szereztem BA diplomát idén, autizmus spektrum pedagógiája és hallássérültek pedagógiája szakirányon. Azért is választottam ezeket a szakirányokat, mert empatikusnak tartom magam, valamint szeretem a kihívásokat, a diverzitást, illetve mindig is a segítő szándék vezérelt, melynek kamatoztatását ember-orientált, támogató közegben tudtam elképzelni. Úgy érzem, hogy ezt a célomat itt, a Kispatak Óvodában maximálisan meg fogom tudni valósítani. A gyógypedagógusi hivatás melletti elkötelezettségemet mutatja, hogy hiába vagyok frissdiplomás, de a gyermekekkel történő munka és fejlesztés már évek óta az életem részét képezi. Ezt bizonyítja az önkéntes munkám is, melyet proaktívan végzek 2018 óta a Nem Adom Fel Alapítvány Léleköntő programjában minden nyáron. A program során autizmus spektrum zavarban érintett gyermekek táboroztatása zajlik, ahol különféle szakterületeken kompetens szakemberrel illetve a szülőkkel is elengedhetetlen a kooperáció, de számos olyan helyzet is adódik egy ilyen táborban, amely rapid és hatékony egyéni problémamegoldást, türelmet illetve rugalmasságot egyaránt igényel. Az egyetemi gyakorlataim, valamint az azon kívül történő oktatási munkálataim során az oktatási tananyagokat igyekeztem mindig is személyre szabottan, kreatívan elkészíteni, a gyerekek érdeklődési köre mentén szervezni, mely kapcsán szükségem volt a kreativitásomra. Remélem, hogy munkámmal támogatni tudom a Kispatakos gyerkőcök fejlődését, kreativitását és hogy magabiztosan, felkészülten tudnak majd az iskolapadba beülni akkor, amikor annak lesz itt az ideje.

*************************************************************************

Floidl Andrea – Alapozóterapeuta