Bodza csoport

Sokszínű gyereksereg a Bodzásoké, minden csöppség különös, különleges és csodálatos egyéniség.
A gyermekeink életében kiemelt szerepet kap a szabad játék, hiszen a gyermek legfejlesztőbb tevékenysége a játék, ezen keresztül fedezi fel a világot.

„Az ember csak ott egészen ember, ahol játszik.” (Friedrich Schiller)

A szeretet és gondoskodás átszövi a kicsi, és nagyobb Bodzák mindennapjait, akik sok érdekes játékon keresztül ismerkednek meg a környező világ rejtelmeivel. Sokszínű programokkal, sétákkal, megfigyelésekkel színesítjük a Bodza csoport életét, így ismerkedve közvetlen környezetünkkel.
Életünkben fontos szerepet kapnak a néphagyományok, a jeles napok is, és ezek mellett digitális táblánk segítségével kézzelfogható közelségbe hozzuk messzi vidékek tájait, új felfedezőutakat járunk be, még színesebbé és tartalmasabbá tesszük projektjeinket. Megfigyeljük a gólya családot, ahogyan a fészkükön ülve kiköltik és felnevelik a fiókáikat, a kódolás alapjaival ismerkedünk és gyönyörű klasszikusokat hallgatva a festészet kis művészeivé válnak gyermekeink.
Csoportunkban a nagyobb óvodásaink szívesen segítenek a kisebb társaiknak a mindennapok során, így alakulnak gondoskodó „nagytestvérekké”.

Szerető és összetartó közösség a miénk.

„A gyermekeink akkor tanulják meg a szeretetet, amikor alanyi jogon érzik, hogy szeretve vannak, és nem csak a különleges teljesítményeikért, hanem pusztán önmagukért is szerethetők.”  (Simon András)
Horváthné Tóth Anna

Várfoki Gabriella Júlia