Barackfa csoport

A mi kis Barackfa csoportunk olyan, mint a család. Vannak kisebbek, nagyobbak, és még nagyobbak, háromtól egészen 6 éves korig. Mindenki más, igazi egyéniség, akit úgy fogaduk el, amilyen. Mindig nagy örömmel várjuk a kistestvérek, unokatestvérek, barátok, ismerősök érkezését. Célunk és feladatunk, hogy gyermekeink számára nyugodt óvodai feltételeket teremtsünk, a rugalmasság és a rendszeresség elvét alkalmazva. Nagy hangsúlyt fektetünk a harmonikus, szeretetteljes, biztonságos, családias légkör kialakítására.
Gyermekeink legfontosabb tevékenysége a játék, így ismereteiket is játékos formában, tapasztalati tanulás útján szerzik, melyhez változatos, sokszínű tevékenységeket, élményeket biztosítunk. Fejlesztésüket differenciáltan, egyénre szabottan tervezzük, s végezzük. Mindezeket csak következetes, jól működő szokás-és szabályrendszerrel, a felnőttek szeretetteljes, gondoskodó hozzáállásával és a család együttműködésével érjük el. A mindennapokban helyet kapnak a mesék, a versek, az énekek, a kézműves tevékenységek, a mozgás s mindemelett a közös játék. Fontos, hogy gyermekeink megismerjék közvetlen környezetüket és annak védelmét, valamint pedagógiai munkánkban preferált az egészséges életmód alapjainak kialakítására. Arra törekszünk, hogy mindennapjaink jó hangulatban teljenek, hogy minden kisgyermek önmagához képest a legtöbbet fejlődjön, és sok-sok élménnyel gazdagodjon óvodás évei során a Barackfa csoportban.
„Minden gyermek egy megismételhetetlen csoda, és a hozzá vezető útnak csodának kell lennie.
(Erick Framm)
Tóth Mária Erzsébet

Óvodapedagógus, óvodai szakértő, közoktatási vezető
Gonda Noémi